image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search
 

Nowości

Opalanie natryskowe idealne na początek lata!

Chcesz cieszyć się wakacyjną opalenizną przez cały rok? Nie możesz zażywać kąpieli słonecznych ze względów zdrowotnych? A może po prostu nie lubisz się opalać, bo jest dla Ciebie strata czasu? W takim razie mamy dla Ciebie idealną alternatywę! Opalanie natryskowe to innowacyjny i bezpieczny sposób, aby uzyskać pożądany odcień skóry. 

Opalanie natryskowe – co to takiego? 

W jaki sposób tworzy się opalenizna tą metodą? W dużym uproszczeniu zabieg polega na aplikacji specjalnego preparatu w formie mgiełki bezpośrednio na Twoją skórę. W naszym salonie wykorzystujemy produkty marki SunFX. Opalenizna pojawi się w ciągu kilku godzin i będzie dużo bardziej równomierna od tej, jaką możesz uzyskać, opalając się klasycznie. Nie ryzykujesz też, że na Twojej skórze pojawią się oparzenia słoneczne, które potrafią sprawić duży dyskomfort, a nawet zagrożenie dla zdrowia. 

Ile utrzymuje się opalenizna natryskowa? 

Długość utrzymywania się opalenizny natryskowej na Twojej skórze, zależy od podejmowanych przez Ciebie aktywności. Zazwyczaj będzie to około 10 dni. Niemniej intensywny wysiłek fizyczny czy kąpiele w morzu lub basenie, mogą skrócić ten okres. Na trwałość opalenizny może mieć też wpływ stan Twojej skóry, głównie procesy złuszczania się i rogowacenia naskórka. Przed zabiegiem ważne jest równomierne złuszczenie skóry peelingiem, dlatego też w Upiększalni oferujemy dodatkową usługę złuszczającą. Peeling nie może być tłusty (pozostawiający tłustą warstwę), ponieważ utrudni to wchłanianie się koloryzującego płynu. Po opalaniu natryskowym zadbaj o odpowiednie nawilżenie Twojej skóry, co z pewnością przedłuży efekt opalenizny. 

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

1) Przed zabiegiem wykonaj peeling (najlepiej tego samego dnia, niepozostawiający tłustego „nalotu).

2) Wykonaj depilację – maksymalnie 1 dzień wcześniej.

3) Na opalanie przyjdź w ciemnych i luźnych ubraniach.

4) W dniu zabiegu (przed zabiegiem) nie korzystaj z żadnych kosmetyków, w tym balsamów i antyperspirantów.

Czy opalanie natryskowe jest zdrowe?

W przeciwieństwie do opalania klasycznego, przy opalaniu natryskowym Twoja skóra nie będzie narażone na szkodliwe dla zdrowia promieniowanie UV. Kosmetyki marki SunFX nie tylko pozwolą Ci cieszyć się idealną opalenizną. Dodatkowo nawilżą oraz odżywią Twoją skórę. Warto dodać, że opalanie natryskowe nie przyspiesza procesów starzenia się skóry. Składniki zawarte w tych preparatach nie pozostawią tłustego filmu na Twojej skórze. Zamiast tego poczujesz przyjemną świeżość. Intensywne opalanie klasyczne nie jest zalecane m.in. osobom z problemami kardiologicznymi, dlatego opalanie natryskowe to świetna alternatywa. 

Co lepsze opalanie natryskowe czy solarium?

Zdecydowanie zdrowsze dla Twojej skóry będzie opalanie natryskowe. Nie przyczynia się bowiem do poparzeń skóry, ani rozwoju jej różnych chorób, m.in. czerniaka.

W przeciwieństwie do solarium oraz klasycznego opalania, opalanie natryskowe nie naraża skóry 
na szkodliwe, przyspieszające starzenie oddziaływanie promieni UV. 

Kiedy najlepiej zrobić opalanie natryskowe?

Wszystko zależy od tego, na jaką okazję potrzebujesz opalenizny. Czy jest to impreza, np. wesele, wieczór panieński, czy przyjęcie urodzinowe? A może chcesz jechać na wakacje już z nieco ciemniejszą karnacją? A może nigdy wcześniej nie korzystałaś z tego preparatów i chcesz sprawdzić efekt oraz swoje samopoczucie? Pamiętaj, że opalenizna utrzymuje się do 10 dni. Na kolejną wizytę umów się, gdy poprzednia opalenizna zejdzie całkowicie. Zagwarantuje to idealne rozprowadzenie nowej dawki produktu i pożądany efekt na skórze. 

Czy opalanie natryskowe zostawia plamy?

Prawidłowo nałożone preparaty marki SunFX nie pozostawiają plam. Niemniej nie bez znaczenia będzie stan samej skóry. Jeżeli jest ona miejscami przebarwiona, wówczas opalenizna może być ciemniejsza w miejscach przebarwień. Profesjonalne kosmetyki do opalania natryskowego powinny być aplikowane wyłącznie za pomocą dedykowanych urządzeń w salonach kosmetycznych. Nie są to produkty do samodzielnego użytkowania w warunkach domowych. Samodzielne nakładanie samoopalacza w domu stwarza największe ryzyko powstania plam na skórze. Trudno bowiem o równomierne rozprowadzenie preparatu wyłącznie za pomocą rąk.  

Ile przed imprezą zrobić opalanie natryskowe?

Średni czas aktywacji preparatu to Od 5 do 8 godzin. Dlatego na opalanie natryskowe warto zdecydować się dzień lub dwa przed planowaną imprezą. Niemniej w przypadku ważnych wydarzeń, jak np. ślub, wykonaj opalanie natryskowe wcześniej, np. z okazji wieczoru panieńskiego, aby sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie odcień, to ten idealny. 

Ile dni przed imprezą opalanie natryskowe – awaryjne sytuacje 

Otrzymałaś spontaniczne zaproszenie na imprezę? Chcesz zrobić wrażenie na pozostałych gościach, ale masz bardzo mało czasu? W takiej sytuacji do akcji wkraczają kosmetyki SunFX do zadań specjalnych typu rapid, czyli o przyspieszonym działaniu. Są to delikatne, naturalne odcienie, których czas utrwalania na skórze, to zaledwie od 2 do 4 godzin! Idealny ratunek w przypadku spontanicznej imprezy lub opcja dla zmagających się z chronicznym brakiem czasu. W takiej sytuacji warto zdecydować się na odcień zbliżony do naturalnego koloru skóry, aby uniknąć przykrej niespodzianki. 

Czy w ciąży można opalać się natryskowo?

Skład produktów marki SunFX nie zawiera substancji szkodliwych dla ciężarnych. Opalanie natryskowe jest bezpieczniejszą opcją dla kobiet w ciąży, niż kilkugodzinna ekspozycja na promienie słoneczne. Przeciwwskazaniem do opalania natryskowego, tak samo jak w przypadku klasycznego opalania czy solarium, są mechaniczne uszkodzenia skóry, otwarte rany, czy oparzenia słoneczne.  

Czy warto zdecydować się na opalanie natryskowe?

Oczywiście, a szczególnie przed wielkim wyjściem! Opalanie natryskowe to doskonała i przede wszystkim bezpieczna alternatywa dla klasycznego opalania oraz solarium. Pozwoli Ci cieszyć się piękną opalenizną, bez szkody na zdrowiu Twojej skóry.

Gdzie zapisać się na opalanie natryskowe?

Zapraszamy do naszego Studio Stylu i Urody – UPIĘKSZALNIA!

al. Lipowa 21 LU1
52-124 Wrocław
tel.:
+48 514 204 380