image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search
 

Nowości

Zabiegi jesienne w salonie kosmetycznym

Te zabiegi kosmetyczne warto wykonać jesienią – sprawdź, dlaczego!

Chłodniejsze dni, jakie przynosi ze sobą jesień, to szczególny czas – także, jeśli chodzi o dobór metod pielęgnacji twarzy. To również odpowiednia pora na skorzystanie z nieco bardziej inwazyjnych usług oferowanych przez salony kosmetyczne. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i podpowiadamy, na które kuracje w gabinecie warto zwrócić wyjątkową uwagę właśnie jesienią!

Jesień a potrzeby naszej skóry

Powodów, dla których warto wybierać określone usługi kosmetyczne akurat jesienią, jest co najmniej kilka. Pierwszym z nich, którego efekty jesteśmy w stanie zauważyć sami, jest kondycja naszej skóry, gdy minie czas wakacyjnego odpoczynku. Po okresie ekspozycji na słońce nasza cera może stać się przesuszona, przebarwiona i pozbawiona blasku – jesień będzie więc doskonałym czasem na to, aby zatroszczyć się o jej rewitalizację w pełnym wymiarze.

Ta pora roku to również czas, gdy słońce nie towarzyszy nam już tak często, jak latem, a to oznacza, że łatwiej będzie nam zadbać o opiekę nad skórą poddaną inwazyjnym zabiegom kosmetycznym. Istnieje szereg kuracji, które mają pozytywny wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry, jednak unikanie słońca jest kluczowe dla zachowania efektów zabiegu i minimalizowania podrażnień, jakie może wywołać kontakt z promieniami słonecznymi.

Kolejnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę, zastanawiając się, jakie zabiegi kosmetyczne warto wybrać jesienią, jest sam fakt, że ta pora roku stanowi niemałe wyzwanie dla metabolizmu naszej skóry. W obliczu zmiennych temperatur, zanieczyszczenia powietrza czy niekorzystnych warunków atmosferycznych warto zwrócić szczególną uwagę na jesienne zabiegi kosmetyczne, których celem jest złuszczanie martwego naskórka, redukcja przebarwień czy rewitalizacja i odbudowa, a także pobudzenie komórek do syntezy elastyny i kolagenu. Wachlarz dostępnych usług jest szeroki – na które warto się zdecydować?

Jesienne zabiegi kosmetyczne z retinolem

Dlaczego działanie witaminy A, znanej także jako retinol, jest tak ważne dla naszej skóry? Przede wszystkim zwiększa ona produkcję kolagenu i stymuluje komórki do odnowy, a tym samym – cieszy się ogromną popularnością, jeśli chodzi o wszystkie jesienne zabiegi kosmetyczne mające na celu regenerację skóry. Zabiegi z retinolem pozwalają nie tylko na delikatne złuszczanie naskórka, ale także na redukcję przebarwień i wyrównanie kolorytu. Działanie tego cenionego w kosmetologii składnika odnajdziemy w takich zabiegach, jak Nanofrax, który łączy w sobie moc retinolu i terapię opartą o mikronakłuwania, a także Retinol C Infusion Peel DermaQuest, którego celem jest zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu, a efektem – przywrócenie jędrności i młodego wyglądu skórze. Na uwagę zasługuje także Retexture Brite Peel DermaQuest – wieloetapowy zabieg o złożonym charakterze, który wykorzystuje działanie retinolu w jego czystej formie, aktywując tym samym komórki do syntezy elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego, co pozwala na zniwelowanie przebarwień, poprawę kolorytu skóry, a także spłycenie zmarszczek czy zachowanie elastyczności skóry.

Nowoczesny lifting twarzy

Zabiegi z retinolem to nie jedyna grupa usług kosmetycznych, jakie warto wykonać o tej porze roku. Niejednokrotnie, gdy ciepłe i pełne słońca dni przestaną nam towarzyszyć, skóra, która wcześniej była eksponowana na działanie promieni słonecznych, może wymagać intensywnego remodelingu. Jakie zabiegi kosmetyczne warto wybrać jesienią, aby zapewnić skórze stymulację do powstawania kluczowego w tym aspekcie składnika – kolagenu? Dobrym wyborem będzie kuracja, która łączy mikronakłucia i działanie fal radiowych (RF), wykorzystując przy tym najnowocześniejsze technologie liftingu skóry. Ciekawym przykładem będzie RFrax Lift – usługa, której celem jest pobudzenie komórek do powstawania nowego kolagenu i zagęszczenia jego włókien. Proces ten trwa do kilku tygodni po zabiegu i pozwala na przebudowę oraz odmłodzenie skóry twarzy. Będzie także dobrym wyborem, jeśli zależy nam na poprawie owalu twarzy, redukcji blizn, wyrównaniu kolorytu czy zmniejszeniu rozszerzonych porów przy jednoczesnym zadbaniu o odżywienie i elastyczność skóry.

Biostymulatory a pielęgnacja skóry jesienią

Chłodniejsze i pozbawione słońca dni warto potraktować jako okazję na zwrócenie szczególnej uwagi na usługi, których celem jest pobudzanie komórek do produkcji kolagenu. Popularność tego rodzaju kuracji podkreśla to, jak ważny jest on dla poprawy kondycji skóry. Jesienne zabiegi kosmetyczne wykorzystujące biostymulatory – np. Profhilo, Nucleofill Strong, Electri czy Xela Rederm – wpływają na syntezę elastyny i kolagenu, a efektem ich zastosowania jest odmłodzenie skóry, jej odbudowa i  poprawa sprężystości. Biostymulatory mają niebagatelne znaczenie dla kuracji o charakterze anty-aging i tych, których efektem jest m.in. wymodelowanie konturu twarzy. Takie zabiegi dostarczają także skórze drogocennych składników, takich jak: kwas hialuronowy, polinukleotydy oraz kwas bursztynowy.

Sięgnij po kurację doskonałą na jesień

Dzięki dostępności innowacyjnych technologii kosmetycznych pielęgnacja skóry jesienią nie musi być wyzwaniem. Ten okres roku warto wykorzystać na wybór nieco bardziej inwazyjnych kuracji, które nie tylko pozwolą na regenerację po pełnych słońca wakacjach, ale także zaoferują naszej skórze dodatkowe wsparcie w postaci redukcji blizn, spłycenia zmarszczek czy biostymulacji. W dobie tak szerokiego wyboru i różnorodności dostępnych usług, z pewnością znajdziemy jesienne zabiegi kosmetyczne, które wpiszą się w potrzeby naszej skóry!