image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search
 

Nowości

Zabiegi na lato w gabinecie kosmetycznym

Jakie zabiegi na twarz można wykonywać latem?

Zarówno wiele Pań, jak i Panów decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym w celu poprawy kondycji swojej skóry. Zabiegi na twarz latem to jeden z wielu wyborów, którego dokonują klienci w trakcie słonecznej pory roku. Różnorodność dostępnych zabiegów jest całkiem spora, dlatego warto kierować się zapotrzebowaniami naszej skóry, a także jej typem. Z zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej można korzystać przez cały rok. Wiele osób jest przekonanych, że poddawanie się jakimkolwiek zabiegom w czasie okresu letniego jest nieodpowiednie lub szkodliwe ze względu na intensywne działanie słońca na skórę. Jednak jest to powielany mit, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Lista polecanych zabiegów wykonywanych latem różni się od tej zimowej ze względu na zapotrzebowanie naszej skóry. Oczywiście istnieją takie zabiegi, których nie należy wykonywać latem, jednak nie tyczy się to ogółu korzystania z zabiegów kosmetycznych.

Chcąc wykonać zabieg w porę letnią w gabinecie kosmetycznym, należy skupić się na dokładnym oczyszczaniu, głębokim nawilżaniu i regeneracji skóry, która w tę porę jest szczególnie przesuszona i skłonna do przebarwień. Okres letni cechuje się wzmożonym nasłonecznieniem, a co za tym idzie, nasza skóra częściej wystawiana jest na promienie słoneczne. Również często przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych. Przez m.in. te czynniki doświadczamy uczucia ściągnięcia, pieczenia, na naszym ciele pojawiają się zaczerwienienia, podrażnienia, drobne zmarszczki, a także nasza skóra ulega złuszczeniu. Pod wpływem promieni słonecznych ulega osłabieniu płaszcz wodno-lipidowy. Stanowi on naturalną barierę ochronną skóry, dlatego jego uszkodzenie może skutkować szybszym powstawaniem hiperpigmentacji, czyli tzw. przebarwień. Warto wykonywać zabiegi kosmetyczne latem, dbając zarówno o  twarz, jak i ciało, żeby zapewnić najlepszą kondycję naszej skórze. W odpowiednim doborze pielęgnacji do rodzaju cery oraz jej potrzeb pomoże kosmetolog.

Polecane zabiegi na lato w gabinecie kosmetycznym, bezpieczne do wykonania o tej porze roku to: 

 • Peeling kawitacyjny
 • Infuzja tlenowa
 • Oxybrazja 
 • Hydra 3Ha
 • MangoLift Collagen Therapy 
 • Zabieg z kwasem azelainowym 

Poniżej znajdują się opisane najlepsze i najbardziej polecane przez specjalistów zabiegi kosmetyczne na twarz latem.

MangoLift Collagen Therapy – peeling enzymatyczno – chemiczny 

Jest to terapia polegająca na wykorzystaniu peelingu enzymatyczno-chemicznego, w którego skład wchodzi bogata kompozycja enzymów, kwasów oraz zaawansowanych peptydów. Taki zabieg polecany jest osobom o skórze wrażliwej, zmęczonej, odwodnionej, skłonnej do powstawania przebarwień pozapalnych i posłonecznych, narażonej na stres oksydacyjny i zanieczyszczenia środowiska, z widocznym spadkiem jędrności czy zmarszczkami, a także z rozszerzonymi naczynkami. Stosowanie tej terapii sprawia, że skóra jest silnie rozjaśniona, wzmacnia się jej system antyoksydacyjny oraz ma działanie liftingujące. Już po pierwszym zabiegu widać poprawiony, ujednolicony koloryt skóry. Zapewnia naturalny blask i działa przeciw powstawaniu przebarwień, dzięki zastosowaniu kwasu azelainowego, kojowego, mlekowego, fitowego oraz ferulowego. Po kolejnych 6 zabiegach (wykonywanych co 7-10 dni, dwa razy do roku) da się zauważyć także spłycenie linii zmarszczek mimicznych oraz grawitacyjnych i silne nawilżenie, odnowę skóry. Właśnie przez swoje unikalne właściwości ta metoda jest godna polecenia na zabiegi na przebarwienia latem.

Hydra 3Ha – wieloetapowa pielęgnacja 

Jest to jeden z najskuteczniejszych dostępnych w salonach zabiegów, który jest oparty o najnowszą wiedzę dotyczącą nawilżania i odmładzania skóry. Przygotowany przez Grupę Naukową Sothys kompleks długotrwałego nawilżenia 1055 Boletus Extract jest uzupełniany o kwas hialuronowy. Składnik aktywny posiada ekstrakt z borowika, co wpływa na m.in. na wzrost poziomu syntezy kwasu hialuronowego w skórze oraz naskórku, wzrost syntezy filagryny jest źródłem inaktywacji wolnych rodników, a jego najważniejszą cechą jest fakt, że reaktywuje tzw. pamięć wodną, w wyniku czego skóra zachowuje naturalną młodość. Wykonanie tego zabiegu zaleca się osobom o suchej, odwodnionej skórze, potrzebującej wypełnienia, jędrności, regeneracji po zabiegach medycyny estetycznej, głębokich peelingach czy zabiegach laserowych. Ale tak naprawdę zabieg będzie odpowiedni dla każdej osoby, bez względu na rodzaj skóry lub wiek. Jego wykonanie polecane jest przed wielkimi wydarzeniami. Długość jednego zabiegu trwa około 90 minut, jest on złożony z siedmiu etapów:

 1. demakijaż, 
 2. peeling twarzy,
 3. wmasowanie serum,
 4. nałożenie maski,
 5. autorski masaż twarzy Digi-esthétique,
 6. ponowne nałożenie maski,
 7. nałożenie kremu pod oczy oraz krem do twarzy dobrany do potrzeb skóry.

Użycie tej metody zapewnia wzrost poziomu nawilżenia skóry aż o 71%. Zalecane jest powtórzenie zabiegu, jednak już o pierwszym wykonaniu widać jego efekty. Częstotliwość intensywnej kuracji wynosi cztery zabiegi powtarzane raz w tygodniu. Dla kontynuacji i utrzymania efektów zalecane jest powtórzenie zabiegu przynajmniej raz w miesiącu. 

Infuzja tlenowa – innowacyjna technologia

Jest to nieinwazyjna metoda odmładzająca skórę polegająca na użyciu hiperbarycznego tlenu. Osoba wykonująca zabieg wtłacza substancje aktywne do głębokich warstw skóry bez nakłuwania, co sprawia, że cały zabieg jest niezwykle komfortowy, bezbolesny i przyjemny. Pierwsze efekty widać od razu po zabiegu – skóra jest widocznie odświeżona, pełna blasku, sprężysta, napięta, wygładzona oraz odmłodzona. Również po całej procedurze można zauważyć poprawiony kontur twarzy. Drobne zmarszczki, cienkie linie w okolicach oczu i ust zostają wygładzone. Poprawia się koloryt skóry, a przebarwienia rozjaśniają się. Tego typu metoda doskonale sprawdzi się w przypadku skóry pozbawionej blasku, niedotlenionej, zmęczonej oraz stanów zapalnych. Cały zabieg trwa około dwóch godzin. Pierwsze rezultaty widać już po pierwszej wizycie, jednak dla osiągnięcia trwałych efektów należy powtórzyć ten zabieg kilkakrotnie. 

Jakie zabiegi na twarz latem? 

Przede wszystkim należy zrezygnować z zabiegów kosmetycznych wywołujących głębokie złuszczanie. Nie należy korzystać z peelingów chemicznych. Zabiegi te przyczyniają się do zwiększenia wrażliwości skóry na słońce. Są to jednak jedne z niewielu terapii, z których trzeba zrezygnować latem. Natomiast zdecydowanie warto zdecydować się na zabiegi mające za zadanie rozświetlić skórę oraz oparte na antyoksydantach. Należy zadbać także o głębokie nawilżenie skóry od zewnątrz, jak i wewnątrz (poprzez picie odpowiedniej ilości wody). Skóra podczas lata ma tendencję do „zapychania się”, dlatego nie można zapominać o delikatnych peelingach oczyszczających. W wyborze odpowiedniego zabiegu na twarz latem pomoże specjalista kosmetolog.